Listed today

4 rooms apartment of 97m² in Frederiksberg

Aksel Møllers Have 32, 2000 Frederiksberg, Denmark

7.308 kr / month

Rental period: Unlimited
Available from: ASAP

Bjarkeshus

BjarkeshusOm ejendommenBjarkeshus blev opført i 1918 og er tegnet af arkitekten A.S.K. Lauritzen. Ejendommen er en 5-etages bygning opført i røde mursten mod gaden og med sprossede vinduer.Ejendommen rummer 20 lejligheder i størrelsen 84-117 m2 fordelt på 3 til 4 rum.Den lukkede gård – der deles med gårdlauget i de tilstødende ejendomme – er indrettet med hyggekroge, velholdt beplantning og en række faciliteter for både børn og voksne.Bjarkeshus er beliggende i det centrale svømmehalskvarter – tæt på offentlig transport, grønne områder og gode indkøbsmuligheder.Altaner og elevatorerLejlighederne har ikke altan.Der er ikke elevator i ejendommen.HusdyrI Bjarkeshus er det tilladt at holde 2 husdyr. Der skal ansøges om husdyrtilladelse, inden anskaffelse af dyr.LejlighedstyperBjarkeshus' 20 lejligheder er fordelt på følgende typer:3 rum: 15 stk., 84-117 m24 rum: 5 stk., 93-97 m2VaskeriEjendommen har ikke eget vaskeri.

Property type

apartment

Rooms

4

Size

97 m²

Price

7.308 kr

Price per m²

75 kr

Map

The listing is located at Aksel Møllers Have 32, 2000 Frederiksberg, Denmark

Loading map