5 værelser lejlighed på 151m² i Frederiksberg

C.F. Richs Vej 101B, 2000 Frederiksberg, Denmark

17.778 kr / måned

Lejeperiode: Ubegrænset
Tilgængelig fra: Så hurtigt som muligt

C. F. Richs vej 99 - 101

Ejendommen er opført som 2 lukkede karrébygninger og udsmykket med karnapper og fremspring i facaderne. Ejendommene er en etageboligbebyggelse i 4 etager samt kælder og loftsrum, der omkranser lukkede gårdmiløer. Ejendommen er opført på et betonfundament og støbte kælderydervægge. Kælder er indrettet med varmecentral, gangareal, fælles vaskerier og tørrerum, samt opbevaringsrum til vicevært mv. Loftet er indrettet med opbevaringsrum til lejerne. Facader fremstår i struktur pudset murværk. Gårdmiljøerne er indrettet et fliseareal med . plads til cykelparkering, samt skurbebyggelse til affaldshåndtering. Havearealerne er anlagt med græsplæner, bede, buske og træer, samt en mindre legeplads.

Boligtype

lejlighed

Værelser

5

Størrelse

151 m²

Pris

17.778 kr

Lejeperiode

Ubegrænset

Tilgængelig fra

Så hurtigt som muligt

Have

Ja

Pris pr. m²

118 kr

Kort

Boligannoncen ligger på C.F. Richs Vej 101B, 2000 Frederiksberg, Denmark

Indlæser kort

Relaterede annoncer i Frederiksberg

4 soveværelser lejlighed af 101.0 m² - Hyggeligt opholdsområde

4 værelser lejlighed på 101m²

Wilkensvej 47, 2000 Frederiksberg, Denmark

14.349 kr / måned

4 soveværelser lejlighed af 105.0 m² - Hyggeligt opholdsområde

4 værelser lejlighed på 105m²

Philip Schous Vej 20, 2000 Frederiksberg, Denmark

14.466 kr / måned

Ny
4 soveværelser lejlighed af 96.0 m² - Hyggeligt opholdsområde

4 værelser lejlighed på 96m²

Doktor Abildgaards Allé 15, 1955 Frederiksberg C, Denmark

14.555 kr / måned

Populære boligsøgninger