Listed today

1 room apartment of 113m² in Copenhagen

Pakhusvej, 1270 København K, Denmark

26.495 kr / month

Rental period: Unlimited
Available from: 01-07-2026

113m² Lejlighed | København Ø

Lys og rummelig lejlighed tæt på havnen på Østerbro På Pakhusvej, 2100 København Ø finder du denne attraktive og velindrettede lejlighed med en skøn beliggenhed tæt på vandet og byens mange muligheder. Her får du en bolig, der kombinerer moderne byliv med nærhed til havnemiljø og grønne omgivelser. Lejligheden rummer i alt fire værelser, herunder tre gode soveværelser med plads til både seng, opbevaring og eventuel arbejdsplads. Planløsningen gør boligen ideel til både familien, parret med behov for ekstra plads eller dem, der ønsker hjemmekontor. Den rummelige stue fungerer som hjemmets naturlige samlingspunkt med gode indretningsmuligheder til både opholds- og spiseområde. Badeværelset fremstår funktionelt og praktisk indrettet. Boligen udlejes møbleret, hvilket gør den oplagt for dig, der ønsker en indflytningsklar løsning i attraktive omgivelser. Beliggenheden er særdeles eftertragtet. Du bor tæt på både station og metro, hvilket sikrer nem og hurtig adgang til resten af København. Derudover er der kort afstand til indkøb, busforbindelser, skole og børnehave. Den nærliggende havn skaber en særlig stemning i området og giver mulighed for gåture langs vandet samt et aktivt udeliv året rundt. Her får du en rummelig og velbeliggende lejlighed på Østerbro med det bedste fra både by og havn lige uden for døren.

Property type

apartment

Rooms

1

Size

113 m²

Price

26.495 kr

Rental period

Unlimited

Available from

01-07-2026

Furnished

Yes

Garden

Yes

Port

Yes

Price per m²

234 kr

Map

The listing is located at Pakhusvej, 1270 København K, Denmark

Loading map