Listed today

4 rooms townhouse of 101m² in Svendborg

Skytten 12A, 5700 Svendborg, Denmark

11.500 kr / month

Rental period: Unlimited
Available from: 15-09-2026

4-vær. rækkehus med egen altan

Fra hoveddøren træder du ind i entréen i rækkehusene i ét-plan. Du får et stort køkken-alrum i åben forbindelse til stuen. Fra køkken-alrummet er der adgang til et stort badeværelse med vaskesøjle og to til tre separate værelser med indbyggede skabe. De fleste rækkehuse i ét plan har et bryggers, de resterende boliger har vaskefaciliteter i entréen. I rækkehusene i to plan møder du først boligens entré. Her har du også adgang til husets ene toilet, hvor vaskesøjlen er placeret. På førstesalen finder du boligens to separate værelser, med indbyggede skabe. Her finder du også husets badeværelse, hvilket adskiller rækkehusene i to plan fra dem i ét plan. Boligerne opvarmes via gulvvarme med varmepumpe. Udenfor finder du to flisebelagte terrasseområder samt egen lille have med bøgehæk og et redskabsskur. Hårde hvidevarer Boligerne har alt i hårde hvidevarer inklusive vaskemaskine, tørretumbler samt opvaskemaskine. Husdyr Lejere kan ansøge om tilladelse til at holde indekat og hund på adressen. Udekatte er ikke tilladt. Se vores samlede husdyrsregler her . Parkering Hvert lejemål har en eller to parkeringspladser foran boligen. Fællesarealer Rækkehusene er anlagt i små klynger, som omkranser et stort fællesareal med beplantning, bålplads, boldbaner, regnvandsbassin, løberute og et stort fælleshus for rækkehusenes beboere. Fælleshuset kan lejes til private fester og arrangementer. Rækkehusene er således et oplagt valg for dig, der leder efter et hjem, hvor det private og det fælles kan kombineres.

Property type

townhouse

Rooms

4

Size

101 m²

Price

11.500 kr

Rental period

Unlimited

Available from

15-09-2026

Price per m²

114 kr

Map

The listing is located at Skytten 12A, 5700 Svendborg, Denmark

Loading map