Listed today

3 rooms apartment of 141m² in Copenhagen

H.C. Andersens Boulevard 47, 1553 København V, Denmark

15.000 kr / month

Rental period: Unlimited
Available from: 01-08-2026

H. C. Andersens Boulevard 47

OBS - OBS - OBS: For at komme i betragtning til dette lejemål, SKAL du venligst skrive en ansøgning hvori du fortæller lidt om dig selv. Derefter vil der blive taget stilling til en fremvisning. Der udlejes IKKE til bofællesskaber, og med bofællesskaber menes der venner/studerende etc. der vil dele en lejlighed. Lejligheden fremstår nyistandsat ved indflytning, dvs. nymalet på alle malbare flader og nybehandlede gulve. Lejligheden skal ved fraflytning afleveres nyistandsat. Udover aconto vand og varme, er det op til lejer selv at tilmelde sig el-forsyning. Der aftales trappeleje med 2,5% stigning . samt stigning i skatter og afgifter.

Property type

apartment

Rooms

3

Size

141 m²

Price

15.000 kr

Rental period

Unlimited

Available from

01-08-2026

New build

Yes

Price per m²

106 kr

Map

The listing is located at H.C. Andersens Boulevard 47, 1553 København V, Denmark

Loading map