Listed today

3 rooms apartment of 82m² in Copenhagen

Hammelstrupvej 4B, 2450 København SV, Denmark

10.832 kr / month

Rental period: Unlimited
Available from: ASAP

Hammelstrupvej 4-8

En charmerende, gul murstens ejendom i 3 etager opført i 1956. Ejendommen er velholdt og har endvidere adgang til en stor fælles og aflukket gård.BoligerneEjendommen indeholder 24 boliglejemål i størrelsen fra 66 til 82 m2. Alle boliger er veldisponerede og pæne samt har termoruder og adgang til mindre balkon eget kælderrum og fælles vaskekælder. Alle boliger renoveres før genudlejning. Det er ikke tilladt at holde husdyr i ejendommen.OmrådetHammelstrupvej ligger i den sydlige del af København i et hyggeligt og meget roligt kvarter. Der er ikke langt til det pulserende byliv og mange smukke, grønne oaser, som ks. Valby Parken. Ejendommen ligger centralt i forhold til offentlig transport – 500 meter fra Sjælør Station, som serviceres af S-tog og flere buslinjer. Derudover er der tæt ved ejendommen et lille hyggeligt torv med gode indkøbsmuligheder.

Property type

apartment

Rooms

3

Size

82 m²

Price

10.832 kr

Rental period

Unlimited

Available from

ASAP

Port

Yes

Price per m²

132 kr

Map

The listing is located at Hammelstrupvej 4B, 2450 København SV, Denmark

Loading map