3 rooms apartment of 93m² in Aarhus

J.P. Larsens Vej 112, 8220 Brabrand, Denmark

9.890 kr / month

Rental period: Unlimited
Available from: 28-02-2023

Hans Broges Have

Hans Broges Have er opført på en stor naturgrund anlagt med skov og frugthave. Ejendommen er opført i to boligblokke med røde murstensfacader. Til hver lejlighed hører et depotrum beliggende i kælderen. I kælderen er der desuden et møbleret beboer- og mødelokale med tilhørende garderobe, køkken- og toiletfaciliteter. Derudover er der i kælderen et veludstyret vaskeri samt kontor til viceværten. På taget af blok II er der en tagterrasse med en flot panoramaudsigt.Husdyr er tilladt efter aftale, dog ikke kamphunde.Hans Broges Have ligger i det smukke landskab ved Brabrand sø. Fra ejendommen er der en tunnel til Brabrands hovedgade.Fremvisning: Hvis du er interesseret i boligen og gerne vil have en fremvisning, bedes du ansøge boligen og du vil efterfølgende blive

Property type

apartment

Rooms

3

Size

93 m²

Price

9.890 kr

Rental period

Unlimited

Available from

28-02-2023

Terrace

Yes

Garden

Yes

Price per m²

106 kr

Map

The listing is located at J.P. Larsens Vej 112, 8220 Brabrand, Denmark

Loading map