Listed today

1 room apartment of 47m² in Copenhagen

Ålekistevej 59, 2720 Vanløse, Denmark

6.551 kr / month

Rental period: Unlimited
Available from: ASAP

Hasselgården

Ejendommen er opført i 1938 og består af 4 huse, der hver især hænger to og to sammen i to L-formede bygninger. Imellem er et pænt og velvedligeholdt gårdmiljø med græsplæne.Boligerne I alt rummer ejendommen 68 boliglejemål som er effektivt indrettet med gang, mindre toilet, mindre køkken samt to meget reelle rum. Tillige har lejlighederne en pæn og anvendelig altan. Lejlighederne udlejes alle nyistandsatte – der er adgang til fælles tørre-­ og vaskerum, og der er ydermere gode parkeringsmuligheder på ejendommens parkeringsplads ved Hasselvej, eller i gaderne omkring ejendommen.NærområdetEjendommen er beliggende i et kvarter præget af lavt byggeri i form af rækkehuse og villaer, og det sikrer et roligt miljø, med begrænset trafik. Ålekistevej er en aktiv handelsgade med et væld af byliv og butikker, og Damhussøen og Damhusengen ligger kun få hundrede meter væk. Fra og ejendommen er der endvidere gode busforbindelse og metro samt s-tog ligger ca 1 kilometer væk.

Property type

apartment

Rooms

1

Size

47 m²

Price

6.551 kr

Price per m²

139 kr

Map

The listing is located at Ålekistevej 59, 2720 Vanløse, Denmark

Loading map