3 rooms apartment of 84m² in Copenhagen

Poul Hartlings Gade 7, 2300 København S, Denmark

16.157 kr / month

Rental period: Unlimited
Available from: 30-04-2021

Hekla Husene

Tlf. nr.: OBS. Billeder er af lignende boligUdefra er Hekla Husene et markant, kontrastfyldt byggeri med hvide facader brudt af zinkkarnapper og rækværk på altaner. Væk fra haven er byggeriet robust og umiddelbart lukket for indkig. Havemuren lukker af ud mod Artillerivej og skaber en sikker, lukket have, hvor selv de mindste kan løbe omkring.Hekla Husene ligger i Havnestad Syd tæt på Amager Fælleds imponerende store, grønne områder, som flere af boligerne har udsigt over. Gåafstand til havnen med gang- og cykelbro til Fisketorvet og Havneholmen på den anden side.Aconto er fastsat ud fra forrige lejers forbrug. Der tages forbehold for fejl og evt. lejereguleringer.Der vil blive indhentet oplysninger hos RKI, og er man registeret hos RKI, vil man ikke kunne leje boligen.

Property type

apartment

Rooms

3

Size

84 m²

Price

16.157 kr

Rental period

Unlimited

Available from

30-04-2021

Balcony

Yes

Garden

Yes

Port

Yes

Price per m²

192 kr

Map

The listing is located at Poul Hartlings Gade 7, 2300 København S, Denmark

Loading map