Listed today
Artillerivej 106, 2300 København S, Denmark
15.574 kr / month
Dejlig 3-værelses bolig i den eftertragtede ejendom Hekla Husene. Boligen består af stue i forbindelse med åbent køkken og dertil 2 værelser. Boligen overtages istandsat. Udefra er Hekla Husene et markant, kontrastfyldt byggeri med hvide facader brudt af zinkkarnapper og rækværk på altaner. Væk fra haven er byggeriet robust og umiddelbart lukket for indkig. Havemuren lukker af ud mod Artillerivej og skaber en sikker, lukket have, hvor selv de mindste kan løbe omkring.Hekla Husene ligger i Havnestad Syd tæt på Amager Fælleds imponerende store, grønne områder, som flere af boligerne har udsigt over. Gåafstand til havnen med gang- og cykelbro til Fisketorvet og Havneholmen på den anden side.
Dejlig 3-værelses bolig i den eftertragtede ejendom Hekla Husene. Boligen består af stue i forbindelse med åbent køkken og dertil 2 værelser. Boligen overtages istandsat. Udefra er Hekla Husene et markant, kontrastfyldt byggeri med hvide facader brudt af zinkkarnapper og rækværk på altaner. Væk fra haven er byggeriet robust og umiddelbart lukket for indkig.
Havemuren lukker af ud mod Artillerivej og skaber en sikker, lukket have, hvor selv de mindste kan løbe omkring.Hekla Husene ligger i Havnestad Syd tæt på Amager Fælleds imponerende store, grønne områder, som flere af boligerne har udsigt over. Gåafstand til havnen med gang- og cykelbro til Fisketorvet og Havneholmen på den anden side.
Property type
apartment
Rooms
3
Size
77 m²
Price
15.574 kr
Rental period
Unlimited
Available from
31-07-2015
Balcony
Yes
Garden
Yes
Port
Yes
Price per m²
202 kr
The listing is located at Artillerivej 106, 2300 København S, Denmark
Loading map