3 rooms apartment of 99m² in Copenhagen

Bagerstræde, 1617 København V, Denmark

18.000 kr / month

Rental period: Unlimited
Available from: ASAP

Moderne lejlighed på Bagerstræde

På hyggelige Bagerstræde udlejes denne skønne lejlighed på 1. sal med et boligareal på 99 m². Lejligheden byder på et stort og lyst køkken-alrum med god plads til både spise- og opholdsområde. Derudover indeholder lejligheden et rummeligt badeværelse med vaskemaskine og mulighed for installation af tørretumbler. Boligen har ét soveværelse samt to stuer en suite, som kan indrettes efter behov – ks. som opholdsstue og kontor eller ekstra værelse. Lejligheden fremstår indbydende med højt til loftet og klassiske detaljer, som giver hjemmet masser af charme og atmosfære. Beliggenheden er ideel midt på Vesterbro med kort afstand til caféer, grønne områder, indkøb og offentlig transport. Estimeret aconto varmeforbrug: kr. pr. måned Estimeret aconto vandforbrug: 125,00 kr. pr. måned El forbrug: Tilmeldes direkte hos udbyder Internet: Tilmeldes direkte hos udbyder Indflytningspris: Svarende til 3 måneders husleje + første måneds leje inkl. forbrug = kr. Estimeret forbrug: Estimeret aconto vandforbrug: 125 kr. Estimeret aconto varmeforbrug: 1.300 kr. El-forbrug: Tilmeldes direkte Internet: Tilmeldes direkte Indflytningspris: 3 måneders husleje + første måneds leje inkl. forbrug = 73.425 kr.

Property type

apartment

Rooms

3

Size

99 m²

Price

18.000 kr

Rental period

Unlimited

Available from

ASAP

Price per m²

182 kr

Map

The listing is located at Bagerstræde, 1617 København V, Denmark

Loading map