2 rooms apartment of 65m² in Aalborg

Louisegade 17, 9000 Aalborg, Denmark

5.990 kr / month

Rental period: Unlimited
Available from: 01-11-2025

Mulighedsfuld charmerende 2-værelses lejlighed i Aalborg

Velkommen til denne velindrettede og hyggelige 2-værelses lejlighed på Louisegade 17, beliggende i stueetagen og med en funktionel planløsning på 65 m². Her får du en bolig med god plads og mange anvendelsesmuligheder – ideel til både singler, par og studerende.Boligen byder på en rummelig stue med et behageligt lysindfald, et soveværelse i god størrelse samt et køkken med opvaskemaskine og direkte udgang, som giver nem adgang til gården eller mulighed for et lille cafébord udenfor. Badeværelset fremstår enkelt og funktionelt. Der er desuden mulighed for at opsætte en ekstra væg i stuen og dermed skabe et ekstra værelse, hvis behovet opstår.Boligens fordele: 65 m² med funktionel planløsning Rummelig stue med godt lysindfald Køkken med opvaskemaskine og direkte udgang Mulighed for ekstra værelse Mindre husdyr tilladt efter aftale (op til 15 kg) Området:Lejligheden er beliggende på en stille og hyggelig gade med kort afstand til indkøb, offentlig transport, grønne områder og Aalborgs byliv. Her bor du roligt, men stadig tæt på alt det, hverdagen kræver.En ideel bolig for dig, der ønsker en overskuelig og velplaceret lejlighed i attraktive omgivelser

Property type

apartment

Rooms

2

Size

65 m²

Price

5.990 kr

Rental period

Unlimited

Available from

01-11-2025

Pet friendly

Yes

Price per m²

92 kr

Map

The listing is located at Louisegade 17, 9000 Aalborg, Denmark

Loading map