Listed today

3 rooms apartment of 126m² in Copenhagen

Nørre Søgade 23, 1370 København K, Denmark

20.904 kr / month

Rental period: Unlimited
Available from: ASAP

Nørre Søgade 21-23

Denne smukke og klassiske ejendom beliggende på Nørre Søgade 21-23, blev opført i 1881. Ejendommen ligger med udsigt ud over Søerne i København, og har fælles og aflukket baggård med havemøbler, cykelskur og legeplads.Boligerne
Ejendommen består af 13 lejeboliger hvoraf størrelserne varierer fra 105 m2 til 162 m2. Alle lejligheder i ejendommen vil før genudlejning blive gennem renoveret. Til hvert enkelt lejemål hører endvidere eget aflukket opbevaringsrum. Det er ikke tilladt at holde husdyr i ejendommen.Området
Ejendommen ligger i yderst eftertragtet kvarter i København. Området er meget attraktivt grundet de smukke omgivelser, centrale beliggenhed samt de rigtig gode transportmuligheder . fra Nørreport Station.

Property type

apartment

Rooms

3

Size

126 m²

Price

20.904 kr

Price per m²

166 kr

Map

The listing is located at Nørre Søgade 23, 1370 København K, Denmark

Loading map