Listed today

2 rooms apartment of 69m² in Copenhagen

Nygårdsvej 34, 2100 København Ø, Denmark

14.500 kr / month

Rental period: Unlimited
Available from: 01-06-2026

Nygårdsvej 32-34/Drejøgade 36-38

Ejendommen er beliggende i hjertet af Østerbro, blot få gader fra indkøbsmuligheder, cafémiljø og Fælledparken, og ca. 800 meter til Metroen på Poul Henningsens Plads. Bygningen er opført i 5 etager, og består af 31 boliger. Alle lejligheder har egen altan, adgang til fælles tagterrasse og grønt gårdanlæg. Bygningen er opført i gule mursten fra Petersen Tegl og taget beklædt med Zink. Alle lejligheder er indrettet med kvalitetsmaterialer, . hvidpigmenteret egetræsgulve fra Junckers, hvidt HTH køkken med alle hårde hvidevarer fra Siemens. Rummeligt badeværelse med lækre lyse fliser, bruseniche og vaskesøjle. Alle lejligheder er indrettet med gode muligheder for opbevaring samt integreret stue og køkken alrum, som skaber en lys og hyggelig atmosfære. Fælles porttelefon, aflåst cykelrum, tagterrasse og gårdhave.

Property type

apartment

Rooms

2

Size

69 m²

Price

14.500 kr

Rental period

Unlimited

Available from

01-06-2026

Terrace

Yes

Balcony

Yes

Garden

Yes

Price per m²

210 kr

Map

The listing is located at Nygårdsvej 34, 2100 København Ø, Denmark

Loading map