Listed today

4 rooms apartment of 142m² in Copenhagen

Vordingborggade 6H, 2100 København Ø, Denmark

21.050 kr / month

Rental period: Unlimited
Available from: 31-07-2016

Øster Fælledgård

Dejlig 4-værelses bolig i eftertragtet ejendom. Boligen overtages istandsat. Bofællesskab er ikke tilladt. Spændende rødstensejendom tegnet af arkitekt Ole Hagen og opført i 1973-75. Ejendommen indeholder 152 lejligheder på 1-5 værelser mellem 28–127 kvm. Heraf er de 28 mindre selvstændige værelser med toilet og bad. Lejlighederne er lyse med én eller flere altaner/terrasser. Der er en stor dejlig fælles flisebelagt gårdhave med mange bede, borde og bænke. Herudover fælles kondirum med sauna, vaskeri, selskabslokale, fælles tagterrasse og græsareal. Der er mulighed for leje af parkeringsplads i kælderen. Ejendommen er beliggende på hjørnet af Vordingborggade og Randersgade på Østerbro i et hyggeligt område tæt ved Østerbrogade og Nordre Frihavnsgade, som begge har et rigt udbud af spændende special- og dagligvare forretninger.

Property type

apartment

Rooms

4

Size

142 m²

Price

21.050 kr

Rental period

Unlimited

Available from

31-07-2016

Price per m²

148 kr

Map

Vordingborggade 6H, 2100 København Ø, Denmark

Loading map