3 rooms apartment of 78m² in Aalborg

Østre Havnegade 24, 9000 Aalborg, Denmark

7.745 kr / month

Rental period: Unlimited
Available from: 31-07-2020

Østre Havnegade 22-26

Havnehusene byder på 72 lejeboliger med en perfekt placering i centrum af den nye spirende bydel, Østre Havn, der ligger lige ud til fjorden og samtidig tæt på byen og det pulserende liv.Størstedelen af lejlighederne er 3-værelses, men du kan også vælge en af de lidt mindre med to værelser.Alle lejligheder er lyse og imødekommende og indrettet i nordisk stil med hvide vægge, hvide lofter og flotte parkettrægulve, så du nemt kan sætte dit eget personlige præg med farver, møbler og design.De største lejligheder har deres egne altaner, hvor du kan nyde udsigten over fjorden, mens de mindre lejligheder giver mulighed for at indrette en hyggelig udekrog på de solrige altangange, der fører ind til lejlighederne.Med deres størrelse og placering er lejlighederne i Havnehusene den ideelle base for unge – både studerende og nyuddannede – eller par, der drømmer om deres eget sted tæt på både vand og byliv.

Property type

apartment

Rooms

3

Size

78 m²

Price

7.745 kr

Rental period

Unlimited

Available from

31-07-2020

Balcony

Yes

Port

Yes

Price per m²

99 kr

Map

The listing is located at Østre Havnegade 24, 9000 Aalborg, Denmark

Loading map