Listed today

6 rooms apartment of 252m² in Copenhagen

Upsalagade 26, 2100 København Ø, Denmark

42.000 kr / month

Rental period: Unlimited
Available from: ASAP

Upsalagade 24-26

Herskabelighed på eftertragtet beliggenhedPå en attraktiv adresse finder man denne markante og velholdte ejendom, der kombinerer klassisk arkitektur med moderne anvendelsesmuligheder. Ejendommen fremstår indbydende med en flot facade og et harmonisk udtryk, der passer naturligt ind i det omkringliggende bymiljø.Upsalagade 24-26 rummer en alsidig bygningsmasse med gode indretningsmuligheder i de store, herskabelige lejligheder. De indvendige rammer er præget af gode lysindfald, funktionelle planløsninger og solide materialer, som giver et godt fundament for både nuværende og fremtidige behov.Beliggenheden er særdeles fordelagtig med kort afstand til offentlig transport, indkøbsmuligheder, grønne områder og byens øvrige faciliteter. Området er kendetegnet ved en god balance mellem ro og byliv, hvilket gør det til et eftertragtet sted at bo og arbejde.Samlet set er Upsalagade 24-26 en spændende ejendom med mange muligheder og en attraktiv placering – ideel for den kvalitetsbevidste kommende lejer.

Property type

apartment

Rooms

6

Size

252 m²

Price

42.000 kr

Rental period

Unlimited

Available from

ASAP

Price per m²

167 kr

Map

The listing is located at Upsalagade 26, 2100 København Ø, Denmark

Loading map