Listed today

2 rooms apartment of 87m² in Aalborg

Vesterbro 53, 9000 Aalborg, Denmark

6.495 kr / month

Rental period: Unlimited
Available from: ASAP

vesterbro 53 2. th., 9000 aalborg

Her udlejes en virkelig skøn lejlighed med to altaner. Lejligheden er hyggeligt indrettet med en stor entre med fordelingsgang, hvorfra der er adgang til køkkenet, som er indrettet med masser af bordplads samt skabe, og herudover er der fra køkkenet adgang til en af lejlighedens altaner. Fra fordelingsgangen er der ligeledes adgang til to stuer en suite med glasdøre imellem, og der er endvidere udgang til lejlighedens anden altan fra en af stuerne/værelserne, så der er masser af mulighed for at nyde det gode vejr på altanen. Der er store vinduespartier i rummene, som giver et fantastisk lysindfald i lejligheden, og der er en virkelig god udsigt fra flere af vinduerne. Herudover er der fra fordelingsgangen adgang til lejlighedens badeværelse som er indrettet med bruser, toilet samt skabsarrangement, så der er plads til at opbevare sine personlige ting i skabet. Der er elevator i ejendommen. Der er mulighed for frit at vælge internetudbyder, idet der kan blandt andet vælges imellem Stofa, Kviknet og Hiper l. Ejendommen indeholder desuden et flot indgangsparti, og der er desuden en dejlig stor cykelkælder. Herudover medfølger der depotrum til lejligheden. Der kan ikke gives tilladelse til husdyr i denne ejendom. Der er en stor offentlig parkeringsplads lige bag ved ejendommen, hvor parkeringen er gratis i tidsrummet fra kl. 19 til kl. 08. OBS! Billeder er fra en lignende lejlighed. Herudover får man som lejer hos CALUM adgang til at leje en el-bil, således man nemt og hurtigt kan komme rundt i Aalborg med bil. Bilen lejes via en App, og de første 24 timer er gratis hver måned. Herudover er der 2 timer gratis hver måned. Herefter er prisen kr. 30 pr. halve time.

Property type

apartment

Rooms

2

Size

87 m²

Price

6.495 kr

Price per m²

75 kr

Map

The listing is located at Vesterbro 53, 9000 Aalborg, Denmark

Loading map