Oprettet i dag

1 værelse lejlighed på 114m² i København

Islands Brygge 77A, 2300 København S, Denmark

26.000 kr / måned

Lejeperiode: Ubegrænset
Tilgængelig fra: 01-05-2026

114m² Lejlighed | København S

Denne skønne og velindrettede lejlighed er beliggende i eftertragtede Islands Brygge og kombinerer moderne komfort med en fantastisk beliggenhed tæt på både vand og natur. Lejligheden indeholder 4 værelser, herunder en rummelig stue og 3 gode soveværelser, hvilket gør boligen ideel til både familier eller dem, der ønsker ekstra plads. Derudover byder boligen på et stilfuldt badeværelse med gulvvarme samt praktiske indbyggede skabe og et separat opbevaringsrum. Køkkenet er funktionelt og moderne, og fra stuen er der adgang til en dejlig vestvendt altan, hvor solen kan nydes det meste af dagen. Lejligheden har desuden et skønt havkig og havudsigt, som bidrager til den unikke boligoplevelse. Ejendommen har elevator, og der medfølger helt egen parkeringsplads samt ladestander til elbil, hvilket gør hverdagen ekstra bekvem. Beliggenheden på Islands Brygge er helt i top med kort afstand til skole, børnehave, indkøb, metro og bus. Samtidig er både havnefronten og grønne naturområder lige i nærheden, hvilket giver rig mulighed for både afslapning og aktivitet. En oplagt bolig for dig, der ønsker en moderne lejlighed i et af Københavns mest attraktive områder.

Boligtype

lejlighed

Værelser

1

Størrelse

114 m²

Pris

26.000 kr

Lejeperiode

Ubegrænset

Tilgængelig fra

01-05-2026

Pris pr. m²

228 kr

Kort

Boligannoncen ligger på Islands Brygge 77A, 2300 København S, Denmark

Indlæser kort

Relaterede annoncer i København

1 soveværelse lejlighed af 105.0 m² - Hyggeligt opholdsområde

1 værelse lejlighed på 105m²

Frederiksborggade 32, 1360 København K, Denmark

21.450 kr / måned

2 soveværelser lejlighed af 80.0 m² - Hyggeligt opholdsområde

2 værelser lejlighed på 80m²

Krimsvej 11A, 2300 København S, Denmark

21.600 kr / måned

2 soveværelser lejlighed af 81.0 m² - Hyggeligt opholdsområde

2 værelser lejlighed på 81m²

Krimsvej 11D, 2300 København S, Denmark

21.600 kr / måned

Populære boligsøgninger