3 værelser lejlighed på 91m² i København

Krimsvej 11F, 2300 København S, Denmark

14.947 kr / måned

Lejeperiode: Ubegrænset
Tilgængelig fra: 30-11-2019

Amager Strandpark Ask

Lejlighederne har en rummelig entré med indbygget skab, lyst spisekøkken med hårde hvidevarer og badeværelse med vaskemaskine og tørretumbler. Depotrum forefindes enten i lejlighed eller kælder. Lejlighederne har terrasse eller altan.Strandpark Amager består af to ejendomme Ask og Birk og indeholder 184 lejligheder i høj kvalitet og består af to punkthuse på 14 og 15 etager kombineret med tre bygninger på mellem to og fem etager. De fleste af lejlighederne har en tilhørende p-pladser i kælderen og der er mulighed for gæsteparkering i terræn.Du har alting lige ved hånden: Vand, strand, natur, sport og kultur. Og du er tæt skoler, institutioner, metro, city, Øresundsbroen, lufthavnen, hyggelige caféer og take aways. De daglige indkøb klares nemt på Amager Strandvej, på Amagerbrogade eller i Danmarks største shopping-mekka Fields.Der er én p-plads med i huslejen.

Boligtype

lejlighed

Værelser

3

Størrelse

91 m²

Pris

14.947 kr

Lejeperiode

Ubegrænset

Tilgængelig fra

30-11-2019

Terrasse

Ja

Altan

Ja

Havn

Ja

Pris pr. m²

164 kr

Kort

Boligannoncen ligger på Krimsvej 11F, 2300 København S, Denmark

Indlæser kort

Relaterede annoncer i København

2 soveværelser lejlighed af 64.0 m² - Hyggeligt opholdsområde

2 værelser lejlighed på 64m²

Belvederekaj 2, 2450 København SV, Denmark

11.959 kr / måned

2 soveværelser lejlighed af 59.0 m² - Hyggeligt opholdsområde

2 værelser lejlighed på 59m²

Pladehals Allé 53, 2450 København SV, Denmark

11.959 kr / måned

2 soveværelser lejlighed af 83.0 m² - Hyggeligt opholdsområde

2 værelser lejlighed på 83m²

Flydedokken 17, 2450 København SV, Denmark

11.959 kr / måned

Populære boligsøgninger