3 værelser lejlighed på 98m² i København

Bohlendachvej 2A, 1437 København K, Denmark

20.900 kr / måned

Lejeperiode: Ubegrænset
Tilgængelig fra: 01-06-2026

apartment for rent at Bohlendachvej, Denmark

​Bor du på Holmen har du nem adgang til vand, fx til morgensvømmeturen, kajakturen eller en hyggelig tur på paddleboard. På Holmen sker der virkelig noget, og området kan . prale af street food, Michelin restauranter, Operaen, et kommende vand-kulturhus på papirøen og en grøn oase i form af den nye operapark. ​ På Bohlendachvej får I en skøn, lys og rummelig lejlighed med udgang til en solrig terrasse. I bosætter jer et stenkast fra kanalerne i et miljø, der henleder tankerne til sydens sol og varme. ​ Lejligheden er moderne og lækker, og indeholder en stor entré, med god plads til overtøj og fodtøj. Køkkenet ligger i åben forbindelse til den store stue, som boligens hjerte, med fin plads til familiens måltider og masser af hyggeligt samvær. Der er god plads til at indrette sig med både spisebord og sofaarrangement, og I kan yderligere åbne op til den solrige terrasse, som en meget fin forlængelse af fællesarealet, i sommerhalvåret. ​ Der er to meget rummelige værelser, med store indbyggede skabe i meget elegant udførelse, som matcher de flotte indbyggede skabe i lejlighedens entré. Badeværelset er lyst og rummeligt med stor bruseniche og vaskemaskine. De moderne, indre rammer videreføres i de ydre omgivelser, hvor ejendommens lyse facade prydes af store vinduespartier, som sikrer det fulde udbytte af soltimerne. ​ Som beboere kan I se frem til et stort, fællesområde i form af en stor terrasse, med fine fællesborde og bænke, hvor forældre kan nyde en god kop kaffe, mens de små hygger sig sammen i legeområdet. Til lejligheden kan tilkøbes en privat parkeringsplads i bygningens parkeringskælder.

Boligtype

lejlighed

Værelser

3

Størrelse

98 m²

Pris

20.900 kr

Lejeperiode

Ubegrænset

Tilgængelig fra

01-06-2026

Terrasse

Ja

Parkeringsplads

Ja

Pris pr. m²

213 kr

Kort

Boligannoncen ligger på Bohlendachvej 2A, 1437 København K, Denmark

Indlæser kort

Relaterede annoncer i København

3 soveværelser lejlighed af 101.0 m² - Hyggeligt opholdsområde

3 værelser lejlighed på 101m²

Krimsvej 23, 2300 København S, Denmark

16.729 kr / måned

3 soveværelser lejlighed af 95.0 m² - Hyggeligt opholdsområde

3 værelser lejlighed på 95m²

Axel Heides Gade 28, 2300 København S, Denmark

16.775 kr / måned

3 soveværelser lejlighed af 91.0 m² - Hyggeligt opholdsområde

3 værelser lejlighed på 91m²

Kulvej 10, 2450 København SV, Denmark

16.784 kr / måned

Populære boligsøgninger