Oprettet i dag

4 værelser lejlighed på 96m² i Aarhus

Borresøvej 41, 8240 Risskov, Denmark

12.300 kr / måned

Lejeperiode: Ubegrænset
Tilgængelig fra: 01-08-2026

Borresøvej

I attraktive Risskov Engpark udbydes lyse og velindrettede 2-4 værelses lejeboliger, der henvender sig til både unge, børnefamilier og ældre.Boligerne byder på funktionelle planløsninger, gode opholdsrum, gulvvarme i hele boligen samt et behageligt lysindfald. Ejendommen er opført med fokus på komfort og tilgængelighed og er udstyret med elevator, hvilket gør boligerne nemme at tilgå for alle.Der er parkering ved ejendommen inkluderet i lejen, samt gode busforbindelser i nærområdet, hvilket sikrer nem adgang til Aarhus C og resten af byen. Samtidig bor du i rolige omgivelser med kort afstand til skønne naturområder – herunder Egå Engsø, som indbyder til gåture, motion og udeliv.Risskov Engpark kombinerer det bedste fra to verdener: fredelige, grønne omgivelser og nærhed til hverdagens bekvemmeligheder.En ideel bolig for dig, der ønsker komfort, natur og god beliggenhed i hverdagen.OBS: Billederne er af en prøvebolig og dermed vejledende. Se plantegning. 

Boligtype

lejlighed

Værelser

4

Størrelse

96 m²

Pris

12.300 kr

Lejeperiode

Ubegrænset

Tilgængelig fra

01-08-2026

Elevator

Ja

Pris pr. m²

128 kr

Kort

Boligannoncen ligger på Borresøvej 41, 8240 Risskov, Denmark

Indlæser kort

Relaterede annoncer i Aarhus

Ny
3 soveværelser lejlighed af 93.0 m² - Hyggeligt opholdsområde

3 værelser lejlighed på 93m²

J.P. Larsens Vej 118, 8220 Brabrand, Denmark

9.890 kr / måned

3 værelser lejlighed på 93m²

J.P. Larsens Vej 124, 8220 Brabrand, Denmark

9.890 kr / måned

3 værelser lejlighed på 93m²

J.P. Larsens Vej 126, 8220 Brabrand, Denmark

9.890 kr / måned

Populære boligsøgninger