Oprettet i dag

1 værelse lejlighed på 49m² i Odense

Vesterbro 42, 5000 Odense C, Denmark

6.245 kr / måned

Lejeperiode: Ubegrænset
Tilgængelig fra: 01-08-2026

dejlig 1-værelses lejlighed midt i odense

Dejlig og lyst køkkenalrum/stue/værelse med karnap og et stort lækkert badeværelse. Hårde hvidevarer, omfatter vaskemaskine og tørretumbler. Termostatstyret gulvvarme i alle rum, så der er komfort året rundt. Ved indgangen til lejligheden ligger et mindre opholdsområde i det aflåste og rolige gårdmiljø – perfekt til en kop kaffe i solen. Ejendommen er velordnet med fast viceværtordning og elevator, hvilket gør hverdagen både nem og overskuelig. Beliggenheden er helt central: kun 2 minutters gang til gågaden med dens mange butikker, caféer og restauranter, samt til Munke Mose og Å-stien. Dagligvarebutik og busstop ligger lige ved hånden. Praktisk info: – Udover huslejen betales der til udlejer for vand og varme. Dette beløb figurerer under acontoforbrug. – El og antenne opkræves direkte fra de pågældende forsyningsselskaber. Adgang til: – Cykelparkering i aflåst gård. – Fælles gårdanlæg. – Elevator. – Eget aflåst depotrum. EN LEJLIGHED DER SKAL SES!

Boligtype

lejlighed

Værelser

1

Størrelse

49 m²

Pris

6.245 kr

Lejeperiode

Ubegrænset

Tilgængelig fra

01-08-2026

Elevator

Ja

Pris pr. m²

127 kr

Kort

Boligannoncen ligger på Vesterbro 42, 5000 Odense C, Denmark

Indlæser kort

Relaterede annoncer i Odense

2 soveværelser lejlighed af 69.0 m² - Hyggeligt opholdsområde

2 værelser lejlighed på 69m²

Filosofgangen 148, 5000 Odense C, Denmark

5.000 kr / måned

1 soveværelse lejlighed af 35.0 m² - Hyggeligt opholdsområde

1 værelse lejlighed på 35m²

Østre Stationsvej, 5000 Odense C, Denmark

5.000 kr / måned

1 soveværelse lejlighed af 38.0 m² - Hyggeligt opholdsområde

1 værelse lejlighed på 38m²

Østre Stationsvej, 5000 Odense C, Denmark

5.000 kr / måned

Populære boligsøgninger