Oprettet i dag

1 værelse lejlighed på 49m² i København

Dronningens Tværgade 54, 1302 København K, Denmark

7.592 kr / måned

Lejeperiode: Ubegrænset
Tilgængelig fra: 01-06-2023

Dronningens Tværgade 52-54

Blev opført i 1956. Der er to opgange på hver sin side af en indgangsport, og opgangene har elevator. Derudover er der en større asfalteret gård.BoligerneEjendommen indeholder 16 boliger hvoraf størrelserne varierer fra 49 til 73 m2. Alle lejemål vil ved genudlejning blive gennemgribende renoveret, således at lejer overtager et lejemål i høj kvalitet. Der er opbevaringsrum til hvert enkelt lejemål. Boligerne egner sig særligt til unge og par uden børn.OmrådetEjendommen ligger særdeles attraktivt i centrum af København, på den rolige del af Dronningens Tværgade og kun et stenkast fra Kongens Have. Derudover kan størstedelen af de københavnske attraktioner nås i gåafstand. Skal man med offentlig transport, så ligger Nørreport Station med bus, tog, metro ca. 650 meter væk.

Boligtype

lejlighed

Værelser

1

Størrelse

49 m²

Pris

7.592 kr

Lejeperiode

Ubegrænset

Tilgængelig fra

01-06-2023

Elevator

Ja

Have

Ja

Havn

Ja

Pris pr. m²

155 kr

Kort

Boligannoncen ligger på Dronningens Tværgade 54, 1302 København K, Denmark

Indlæser kort

Relaterede annoncer i København

Eksempelbillede

1 værelse lejlighed på 30m²

Vesterbrogade 64, 1620 København V, Denmark

6.323 kr / måned

Ny
Eksempelbillede

1 værelse lejlighed på 30m²

Vesterbrogade 64, 1620 København V, Denmark

6.323 kr / måned

2 soveværelser lejlighed af 44.0 m² - Hyggeligt opholdsområde

2 værelser lejlighed på 44m²

Hanebred 8, 2720 Vanløse, Denmark

6.374 kr / måned

Populære boligsøgninger