2 værelser lejlighed på 55m² i København

Vanløse Allé 25, 2720 Vanløse, Denmark

8.089 kr / måned

Lejeperiode: Ubegrænset
Tilgængelig fra: 01-08-2026

Ejendomsselskabet Dalhusene ApS

ANSØGNINGSFRIST DEN FOR P+ kunder samt MEDLEMMER AF IDA og DJØF. Alle kan komme i betragtning til denne bolig ved at klikke på ”Bestil fremvisning” - dog er dette gældende: P+ pensionskunder har fortrinsret og dernæst medlemmer af IDA og Djøf. Medlemmer af IDA og Djøf kommer i betragtning i henhold til medlemsanciennitet. For at opnå fortrin som P+ kunde eller medlem af IDA/Djøf skal man udover at klikke på "Bestil fremvisning" også  sende en besked herom via ”Skriv til udlejer” på boligannoncen indenfor den oplyste ansøgningsfrist, samt skal medlemmer af IDA og Djøf oplyse indmeldelsesdato i IDA/Djøf. Vi gør opmærksom på, at betaling af kontingent skal være vedligeholdt siden indmeldelse. Vi gør opmærksom på, at svar på ansøgning af boligen og svar på eventuelle spørgsmål først kan forventes efter udløb af ansøgningsfristen. Beløbet for a conto forbrug er fastsat ud fra forrige lejers forbrug. Der vil blive indhentet oplysninger hos RKI, og er man registreret hos RKI, kan man ikkekomme i betragtning til leje af boligen.Der tages forbehold for fejl og evt. lejereguleringer. ----------------------------------------------------------------------------------------Flot murstensejendom fra 1936 med 302 lejemål. Ejendommen er opført i tre plan med et rødt tegltag og hvide vinduespartier. Til de fleste lejligheder hører der altan, og nogen af lejlighederne har karnapper. Ejendommen er centralt beliggende i Vanløse mellem Sallingvej og Rebildvej tæt på de attraktive grønne områder ved Grøndalsparken.

Boligtype

lejlighed

Værelser

2

Størrelse

55 m²

Pris

8.089 kr

Lejeperiode

Ubegrænset

Tilgængelig fra

01-08-2026

Altan

Ja

Pris pr. m²

147 kr

Kort

Boligannoncen ligger på Vanløse Allé 25, 2720 Vanløse, Denmark

Indlæser kort

Relaterede annoncer i København

2 soveværelser lejlighed af 56.0 m² - Hyggeligt opholdsområde

2 værelser lejlighed på 56m²

Frederiksgårds Allé 22, 2720 Vanløse, Denmark

6.479 kr / måned

2 soveværelser lejlighed af 44.0 m² - Hyggeligt opholdsområde

2 værelser lejlighed på 44m²

Åbakkevej 28, 2720 Vanløse, Denmark

6.502 kr / måned

Ny
2 soveværelser lejlighed af 62.0 m² - Hyggeligt opholdsområde

2 værelser lejlighed på 62m²

Hessensgade 22, 2300 København S, Denmark

6.509 kr / måned

Populære boligsøgninger