3 værelser lejlighed på 90m² i København

Vanløse Allé 19, 2720 Vanløse, Denmark

14.105 kr / måned

Lejeperiode: Ubegrænset
Tilgængelig fra: 31-08-2022

Ejendomsselskabet Dalhusene ApS

Flot murstensejendom fra 1936 med 302 lejemål. Ejendommen er opført i tre plan med et rødt tegltag og hvide vinduespartier. Til de fleste lejligheder hører der altan, og nogen af lejlighederne har karnapper. Ejendommen er centralt beliggende i Vanløse mellem Sallingvej og Rebildvej tæt på de attraktive grønne områder ved Grøndalsparken.Vi gør opmærksom på at der er igangværende tagbolig-projekt på ejendommen Dalhusene. Dette forventes afsluttet i efteråret 2022.Du bedes ansøge boligen for at komme i betragtning. Herefter vender vi tilbage snarest muligt med besked om fremvisningsmulighed. 

Boligtype

lejlighed

Værelser

3

Størrelse

90 m²

Pris

14.105 kr

Lejeperiode

Ubegrænset

Tilgængelig fra

31-08-2022

Altan

Ja

Pris pr. m²

157 kr

Kort

Boligannoncen ligger på Vanløse Allé 19, 2720 Vanløse, Denmark

Indlæser kort

Relaterede annoncer i København

2 soveværelser lejlighed af 55.0 m² - Hyggeligt opholdsområde

2 værelser lejlighed på 55m²

Vestre Teglgade 18, 2450 København SV, Denmark

11.300 kr / måned

3 soveværelser lejlighed af 71.0 m² - Hyggeligt opholdsområde

3 værelser lejlighed på 71m²

Åbakkevej 20, 2720 Vanløse, Denmark

11.551 kr / måned

4 soveværelser lejlighed af 66.39 m² - Hyggeligt opholdsområde

4 værelser lejlighed på 66m²

Toldbodgade 61, 1253 København K, Denmark

11.622 kr / måned

Populære boligsøgninger

Lejlighed (90.0 m²) til leje i København (Vanløse Allé 19, 2720 Vanløse, Denmark) - rentola.dk