Oprettet i dag

3 værelser lejlighed på 67m² i København

Enghavevej 182, 2450 København SV, Denmark

5.355 kr / måned

Lejeperiode: Ubegrænset
Tilgængelig fra: 31-01-2022

Enghaven

ENGHAVENOm ejendommenEnghaven er opført i efter tegninger af arkitekterne Wittmark og Hvalsøe. Ejendommen er opført i gule mursten, og bygningerne – der er i fem etager – er formet som en samlet karré.Ejendommen rummer 224 boliger i størrelsen 41-85 m2 fordelt på 1 til 4 rum.Til ejendommen hører et stort, åbent gårdareal med en legeplads, der blev etableret i 2017.Enghaven er beliggende centralt i Københavns sydvest-kvarter – tæt på store indfaldsveje og med nem adgang til offentlig transport. Enghaven er ejet af Fonden Enghaven.Altaner og elevatorerEn del af lejlighederne har altan.Der er ikke elevator i ejendommen.HusdyrI Enghaven er det tilladt at holde én hund eller én kat. Der skal ansøges om husdyrtilladelse, inden anskaffelse af dyr.LejlighedstyperEnghavens 224 lejligheder er fordelt på følgende typer:1 rum: 1 stk., 41 m22 rum: 137 stk., 52-77 m23 rum: 82 stk., 66-88 m24 rum: 4 stk., 85 m2VaskeriEjendommen har eget vaskeri.

Boligtype

lejlighed

Værelser

3

Størrelse

67 m²

Pris

5.355 kr

Lejeperiode

Ubegrænset

Tilgængelig fra

31-01-2022

Pris pr. m²

80 kr

Kort

Boligannoncen ligger på Enghavevej 182, 2450 København SV, Denmark

Indlæser kort

Relaterede annoncer i København

Ny
4 soveværelser lejlighed af 94.0 m² - Hyggeligt opholdsområde

4 værelser lejlighed på 94m²

Kanslergade 1, 2100 København Ø, Denmark

4.375 kr / måned

Ny
2 soveværelser lejlighed af 52.0 m² - Hyggeligt opholdsområde

2 værelser lejlighed på 52m²

Gransangervej 11, 2400 København NV, Denmark

4.517 kr / måned

Ny
4 soveværelser lejlighed af 83.0 m² - Hyggeligt opholdsområde

4 værelser lejlighed på 83m²

Sankt Kjelds Gade 18, 2100 København Ø, Denmark

4.720 kr / måned

Populære boligsøgninger