2 værelser lejlighed på 71m² i Aarhus

Engsøvej 21, 8240 Risskov, Denmark

9.300 kr / måned

Lejeperiode: Ubegrænset
Tilgængelig fra: Så hurtigt som muligt

Find 2 værelses lejlighed i Aarhus | Birch Ejendomme

Et stort og lyst opholdsrum, der giver en skøn rummelighed i hverdagen. Her er der god plads til både spiseafdeling og en hyggelig stuezone, mens køkkenet ligger praktisk placeret i rummet. Køkkenet er udstyret med opvaskemaskine, ovn med kogeplade samt køle/frys. Et rummeligt værelse med plads til seng og opbevaring. Badeværelse med bruseniche, toilet og håndvask. Der er forberedt mulighed for vaskemaskine og tørretumbler (ikke inkluderet). Entré med plads til garderobe og en god, praktisk velkomst. Opholdsrummet forlænger sig naturligt ud på boligens private uderum (altan/terrasse) – oplagt til havemøbler og udeliv. Husdyr er tilladt (kat og hund) efter aftale med udlejer. I solrige perioder kan der være overskudsstrøm fra solceller på taget, som fordeles til lejerne uden beregning. Til boligen hører et depotrum til. Boligerne i Engsø Kvarteret I tilgås via opgangen, som også indeholder en elevator. Obs. Alle tekster, billeder og plantegninger er vejledende.

Boligtype

lejlighed

Værelser

2

Størrelse

71 m²

Pris

9.300 kr

Pris pr. m²

131 kr

Kort

Boligannoncen ligger på Engsøvej 21, 8240 Risskov, Denmark

Indlæser kort

Relaterede annoncer i Aarhus

2 soveværelser lejlighed af 64.0 m² - Hyggeligt opholdsområde

2 værelser lejlighed på 64m²

Kalmargade 40B, 8200 Aarhus N, Denmark

7.484 kr / måned

2 soveværelser lejlighed af 57.0 m² - Hyggeligt opholdsområde

2 værelser lejlighed på 57m²

Brassøvej 28, 8240 Risskov, Denmark

7.498 kr / måned

2 soveværelser lejlighed af 49.0 m² - Hyggeligt opholdsområde

2 værelser lejlighed på 49m²

Arresøvej 33C, 8240 Risskov, Denmark

7.500 kr / måned

Populære boligsøgninger