2 værelser lejlighed på 64m² i Aalborg

Rantzausgade 2, 9000 Aalborg, Denmark

5.600 kr / måned

Lejeperiode: Ubegrænset
Tilgængelig fra: 30-04-2026

Flot 2-værelses lejlighed med stor altan på Brandstrupsgade

Skøn 2-værelses lejlighed beliggende i hjertet af Aalborg. Velkommen til en fin og indflytningsklar lejlighed i hjertet af Aalborg med kort afstand til caféer, studieliv, shopping . Lejligheden er beliggende midt i Aalborg centrum med kort afstand til Kennedy Arkaden, Kildeparken, havnefronten og diverse handlemuligheder. Der er desuden let adgang til offentlig transport, så du hurtigt og nemt kan komme rundt i byen. Lejligheden består af et dejlig rummeligt køkken-alrum med gode muligheder til en hyggelig spiseplads og sofaarrangement, et stort værelse samt et pænt badeværelse med separat bruseniche. Lejemålet har en skøn og stor sydvendt altan. Der er den hyggeligste baggård og gratis fælles vaskekælder i ejendommen. Lejemålet overtages nymalet og med nybehandlede gulve.

Boligtype

lejlighed

Værelser

2

Størrelse

64 m²

Pris

5.600 kr

Lejeperiode

Ubegrænset

Tilgængelig fra

30-04-2026

Altan

Ja

Havn

Ja

Pris pr. m²

88 kr

Kort

Boligannoncen ligger på Rantzausgade 2, 9000 Aalborg, Denmark

Indlæser kort

Relaterede annoncer i Aalborg

1 soveværelse lejlighed af 50.0 m² - Hyggeligt opholdsområde

1 værelse lejlighed på 50m²

Østre Havnegade 38, 9000 Aalborg, Denmark

4.490 kr / måned

2 soveværelser lejlighed af 49.0 m² - Hyggeligt opholdsområde

2 værelser lejlighed på 49m²

Sankt Jørgens Gade 12, 9000 Aalborg, Denmark

4.505 kr / måned

1 soveværelse lejlighed af 52.0 m² - Hyggeligt opholdsområde

1 værelse lejlighed på 52m²

Rendsburggade, 9000 Aalborg, Denmark

4.517 kr / måned

Populære boligsøgninger