4 værelser lejlighed på 110m² i København

Frederikskaj 2C, 2450 København SV, Denmark

16.343 kr / måned

Lejeperiode: Ubegrænset
Tilgængelig fra: 14-06-2020

Frederikskaj 2A-N

Frederikskaj 2 ligger perfekt tæt på by, tilbagetrukket fra vejen. Bebyggelsen ligger direkte på kajen, kun få minutters kørsel fra centrum og med kun 1 kilometer til motorvejen. Der er vandudsigt fra hver eneste bolig. Hertil er der parkeringsplads lige ved ejendommen, samt aflåst, overdækket cykelparkering.Der er mulighed for leje af fælleshus ned til vandet med både soveværelser og festlokale. Dertil er der mulighed for at leje bådplads i marinaen.Som om alt dette ikke var nok, er der også kajaklaug, hvor der er mulighed for at få adgang til delekajakker og vinterbadelaug, som snart etablerer en flydende sauna i marinaen.Fælles for alle boliger er, at vinduespartierne er store, lejlighederne er lyse og med god udsigt. Alle lejligheder står med lyse egetræsgulve og byder på funktionelle køkkenalrum med hvide elementer og sorte granit bordplader, samt alt i hårde hvidevarer. Badeværelserne står med flotte mørke klinker og hvide vægge og indeholder også vaskemaskine og tørretumbler.Ligeledes er der i næsten alle boliger enten en eller to store altaner med plads til masser af planter i krukker. I stueetagen har hver lejlighed egen terrasse og havestykke, hvor man kan nyde udendørs måltider på lune aftener og sommerdage i egen liggestol. Lejlighederne varierer i størrelse, hvilket gør dem interessante både for børnefamilien, der har behov har et ekstra værelse, og for familien med voksne børn, der har behov for at downsize

Boligtype

lejlighed

Værelser

4

Størrelse

110 m²

Pris

16.343 kr

Lejeperiode

Ubegrænset

Tilgængelig fra

14-06-2020

Pris pr. m²

149 kr

Kort

Boligannoncen ligger på Frederikskaj 2C, 2450 København SV, Denmark

Indlæser kort

Relaterede annoncer i København

3 soveværelser lejlighed af 84.0 m² - Hyggeligt opholdsområde

3 værelser lejlighed på 84m²

Artillerivej 104, 2300 København S, Denmark

13.114 kr / måned

3 soveværelser lejlighed af 83.0 m² - Hyggeligt opholdsområde

3 værelser lejlighed på 83m²

Carl Jacobsens Vej 19D, 2500 Valby, Denmark

13.242 kr / måned

3 soveværelser lejlighed af 91.0 m² - Hyggeligt opholdsområde

3 værelser lejlighed på 91m²

Carl Jacobsens Vej 19Z, 2500 Valby, Denmark

13.273 kr / måned

Populære boligsøgninger