Oprettet i dag

4 værelser lejlighed på 85m² i København

Linnésgade 39, 1361 København K, Denmark

4.537 kr / måned

Lejeperiode: Ubegrænset
Tilgængelig fra: Så hurtigt som muligt

Gothersgade 137

Gothersgade 137Charmerende og nobel ejendommen opført i 1880 med en lysmalet underfacade og overfacade i rødt, og blankt murværk mod gaden. Facaden mod gård er opført i sandblæste, gule teglsten. Ligeledes er taget et typisk ”Københavnertag” opført som mansardtag med eternitskifer og tagpap.Ejendommen rummer både bolig- og erhvervslejemål (kontor) - 15 heraf er boliglejemål på hhv. 3, 4, 6 og 7 værelser fordelt på 85-227 kvm. Til hvert lejemål hører et depotrum til ekstra opbevaring. Gården er hyggelig anlagt med klinker og beplantede krukker og praktisk indrettet med to overdækkede pladser - én til cykler og én til barnevogne.Ejendommen er perfekt beliggende i hjertet af København. Bebyggelsen er beliggende over for Botanisk Have, kun få hundrede meter fra Nørreport Station og Københavns byliv.Elevator: Der er elevator kun i nr. 137 og kun til 4. sal.Husdyr: Der kan ansøges om tilladelse til at medtage sit nuværende husdyr, der ikke må være anskaffet op til indflytning. Kan racen godkendes, vil dispensation blive givet på betingelse af, at et nyt husdyr ikke genanskaffes på et senere tidspunkt.

Boligtype

lejlighed

Værelser

4

Størrelse

85 m²

Pris

4.537 kr

Pris pr. m²

53 kr

Kort

Boligannoncen ligger på Linnésgade 39, 1361 København K, Denmark

Indlæser kort

Relaterede annoncer i København

Ny
3 soveværelser lejlighed af 66.0 m² - Hyggeligt opholdsområde

3 værelser lejlighed på 66m²

Hammelstrupvej 4B, 2450 København SV, Denmark

4.022 kr / måned

Ny
3 soveværelser lejlighed af 61.0 m² - Hyggeligt opholdsområde

3 værelser lejlighed på 61m²

Middelgrundsvej 33, 2300 København S, Denmark

4.094 kr / måned

3 soveværelser lejlighed af 90.0 m² - Hyggeligt opholdsområde

3 værelser lejlighed på 90m²

Vigerslevvej 41, 2500 Valby, Denmark

4.182 kr / måned

Populære boligsøgninger