3 værelser lejlighed på 64m² i København

Njalsgade 187, 2300 København S, Denmark

14.600 kr / måned

Lejeperiode: Ubegrænset
Tilgængelig fra: 01-03-2026

Gunhildgård

I Gunhildgård på Islands Brygge finder du nye lejeboliger fra 2020. Ejendommen består af 111 lækre lejligheder størrelser fra 2-4 værelser.Lejlighederne har et moderne udtryk med rå betonvæg, grå køkkener fra HTH samt flotte gulve. I øvrigt er boligerne opvarmet med gulvvarme. Alle hårde hvidevarer som emhætte, fryser, komfur, køleskab, opvaskemaskine, tørretumbler og vaskemaskine følger med.Derudover har alle boliger adgang til en hyggelig gård og fælles tagterrasser med smuk udsigt og gratis fælleslokale. Der er mulighed for parkering af cykler.Gunhildgård er beliggende i den nye attraktive bydel, Bryggens Bastion – et grønt boligkvarter ved Islands Brygge. Kvarteret er til dig, der foretrækker arkitektur af høj kvalitet, varieret bynatur og et aktivt fællesskab midt i byens puls. Du finder blandt andet indkøb lige om hjørnet og metro i gåafstand.OBS: Der er 6 mdr. bindingsperiode og 3 mdr. opsigelse. Lejemålet er tidsubegrænset. Billeder er fra prøvebolig.Husdyr er ikke tilladt.

Boligtype

lejlighed

Værelser

3

Størrelse

64 m²

Pris

14.600 kr

Lejeperiode

Ubegrænset

Tilgængelig fra

01-03-2026

Terrasse

Ja

Parkeringsplads

Ja

Pris pr. m²

228 kr

Kort

Boligannoncen ligger på Njalsgade 187, 2300 København S, Denmark

Indlæser kort

Relaterede annoncer i København

Ny
2 soveværelser lejlighed af 71.0 m² - Hyggeligt opholdsområde

2 værelser lejlighed på 71m²

Vestre Teglgade 22, 2450 København SV, Denmark

11.698 kr / måned

Ny
2 soveværelser lejlighed af 62.0 m² - Hyggeligt opholdsområde

2 værelser lejlighed på 62m²

Pladehals Allé 1, 2450 København SV, Denmark

11.700 kr / måned

2 soveværelser lejlighed af 69.0 m² - Hyggeligt opholdsområde

2 værelser lejlighed på 69m²

Kongelundsvej, 2300 København S, Denmark

11.750 kr / måned

Populære boligsøgninger