2 værelser lejlighed på 53m² i København

Hanebred 33, 2720 Vanløse, Denmark

8.068 kr / måned

Lejeperiode: Ubegrænset
Tilgængelig fra: 31-10-2021

Hanebred 19-33 m.fl.

Charmerende ældre ejendom centralt beliggende i Vanløse.Ejendommen er opført 1937 i klassisk stil i gule teglsten med hvide vinduer. Ejendommen består af 57 lejligheder, primært 2 værelser på mellem 53 og 106 kvm. og 2 erhvervslejemål hhv. kontor og butik.Den fremstår velholdt med et hyggeligt grønt gårdmiljø. Enkelte stuelejligheder har tilhørende have. Fra ejendommen er der gåafstand til Vanløse Metro og S-tog med forbindelse mod hhv. City og Frederikssund og til de dejlige grønne områder: Damhusengen, Damhussøen og Grøndalsparken.Der er mange spændende forretninger og caféer i området og Vanløse Kulturhus med mange kulturelle tilbud som koncerter, teater .De oplyste huslejer afspejler de nuværende huslejer. Ved fraflytning af opsagte boliger vil boligerne blive moderniseret. Som følge heraf vil lejen blive forhøjet.Skriver du dig op til en af disse boliger, skal du derfor være opmærksom på, at genudlejningslejen kan være højere end den nævnte laveste leje.

Boligtype

lejlighed

Værelser

2

Størrelse

53 m²

Pris

8.068 kr

Lejeperiode

Ubegrænset

Tilgængelig fra

31-10-2021

Have

Ja

Pris pr. m²

152 kr

Kort

Boligannoncen ligger på Hanebred 33, 2720 Vanløse, Denmark

Indlæser kort

Relaterede annoncer i København

2 soveværelser lejlighed af 56.0 m² - Hyggeligt opholdsområde

2 værelser lejlighed på 56m²

Frederiksgårds Allé 22, 2720 Vanløse, Denmark

6.479 kr / måned

Ny
2 soveværelser lejlighed af 64.0 m² - Hyggeligt opholdsområde

2 værelser lejlighed på 64m²

Ved Skansen 3, 2300 København S, Denmark

6.483 kr / måned

2 soveværelser lejlighed af 44.0 m² - Hyggeligt opholdsområde

2 værelser lejlighed på 44m²

Åbakkevej 17, 2720 Vanløse, Denmark

6.502 kr / måned

Populære boligsøgninger