5 værelser lejlighed på 160m² i København

Reykjaviksgade 2, 2300 København S, Denmark

22.679 kr / måned

Lejeperiode: Ubegrænset
Tilgængelig fra: Så hurtigt som muligt

Haraldsborg

Ejendommen er opført som en lukket karrébygning og udsmykket med runde karnapper og tårnspir i kobber. Ejendommen er en etageboligbebyggelse i 5 etager samt kælder og loftsrum, der omkranser et lukket gårdmilø. Ejendommen er opført på et betonfundament og kælderydervægge er fuldmurede. Kælder er indrettet med varmecentral, gangareal samt opbevaringsrum til vicevært og erhvervslejemålene. Loftet er indrettet med opbevaringsrum til lejerne. Facader fremstår i gult, blankt murværk med pudset under facade til gadesiden. Gårdmiljøet er indrettet et grønt areal med . en legeplads, samt skurbebyggelse til affaldshåndtering.

Boligtype

lejlighed

Værelser

5

Størrelse

160 m²

Pris

22.679 kr

Lejeperiode

Ubegrænset

Tilgængelig fra

Så hurtigt som muligt

Pris pr. m²

142 kr

Kort

Boligannoncen ligger på Reykjaviksgade 2, 2300 København S, Denmark

Indlæser kort

Relaterede annoncer i København

Ny
Eksempelbillede

5 værelser lejlighed på 168m²

Nørre Voldgade 16, 1358 København K, Denmark

18.178 kr / måned

4 soveværelser lejlighed af 103.0 m² - Hyggeligt opholdsområde

4 værelser lejlighed på 103m²

Pladehals Allé 38, 2450 København SV, Denmark

18.208 kr / måned

4 soveværelser lejlighed af 109.0 m² - Hyggeligt opholdsområde

4 værelser lejlighed på 109m²

Carl Jacobsens Vej 19N, 2500 Valby, Denmark

18.241 kr / måned

Populære boligsøgninger