Oprettet i dag

3 værelser lejlighed på 95m² i København

Thorshavnsgade 26, 2300 København S, Denmark

14.460 kr / måned

Lejeperiode: Ubegrænset
Tilgængelig fra: Så hurtigt som muligt

Haraldsborg

Ejendommen er opført som en lukket karrébygning og udsmykket med runde karnapper og tårnspir i kobber. Ejendommen er en etageboligbebyggelse i 5 etager samt kælder og loftsrum, der omkranser et lukket gårdmilø. Ejendommen er opført på et betonfundament og kælderydervægge er fuldmurede. Kælder er indrettet med varmecentral, gangareal samt opbevaringsrum til vicevært og erhvervslejemålene. Loftet er indrettet med opbevaringsrum til lejerne. Facader fremstår i gult, blankt murværk med pudset under facade til gadesiden. Gårdmiljøet er indrettet et grønt areal med . en legeplads, samt skurbebyggelse til affaldshåndtering.

Boligtype

lejlighed

Værelser

3

Størrelse

95 m²

Pris

14.460 kr

Lejeperiode

Ubegrænset

Tilgængelig fra

Så hurtigt som muligt

Pris pr. m²

152 kr

Kort

Boligannoncen ligger på Thorshavnsgade 26, 2300 København S, Denmark

Indlæser kort

Relaterede annoncer i København

2 soveværelser lejlighed af 69.0 m² - Hyggeligt opholdsområde

2 værelser lejlighed på 69m²

Kulvej 1, 2450 København SV, Denmark

11.616 kr / måned

4 soveværelser lejlighed af 66.39 m² - Hyggeligt opholdsområde

4 værelser lejlighed på 66m²

Toldbodgade 61, 1253 København K, Denmark

11.622 kr / måned

Ny
2 soveværelser lejlighed af 71.0 m² - Hyggeligt opholdsområde

2 værelser lejlighed på 71m²

Vestre Teglgade 22, 2450 København SV, Denmark

11.698 kr / måned

Populære boligsøgninger