Oprettet i går

2 værelser lejlighed på 56m² i Aalborg

Kastetvej 59, 9000 Aalborg, Denmark

5.495 kr / måned

Lejeperiode: Ubegrænset
Tilgængelig fra: 01-08-2026

Hyggelig 2-værelses i Vestbyen tæt på det hele

Her får du en rigtig fin 2-værelses lejlighed i Vestbyen, som passer perfekt til dig, der er studerende eller bare gerne vil bo centralt og nemt.Lejligheden har en stor og lys stue med god plads til både sofa og spisebord, samt et rummeligt soveværelse. Køkkenet er pænt og funktionelt, og badeværelset er dejligt stort, så du ikke føler dig klemt på pladsen.Du får adgang til et lukket og aflåst gårdmiljø, hvor der er plads til at parkere cyklen og grille om sommeren. Derudover er der fælles vaskeri i kælderen med Miele vaskemaskine og tørretumbler, som er inkluderet i huslejen – nemt og bekvemt i hverdagen.Beliggenheden er virkelig god: tæt på indkøb, fitness, caféer, offentlig transport og grønne områder. Du kan også gå ind til centrum og gågaderne på kort tid.

Boligtype

lejlighed

Værelser

2

Størrelse

56 m²

Pris

5.495 kr

Lejeperiode

Ubegrænset

Tilgængelig fra

01-08-2026

Pris pr. m²

98 kr

Kort

Boligannoncen ligger på Kastetvej 59, 9000 Aalborg, Denmark

Indlæser kort

Relaterede annoncer i Aalborg

2 soveværelser lejlighed af 50.0 m² - Hyggeligt opholdsområde

2 værelser lejlighed på 50m²

Hadsundvej, 9210 Aalborg SØ, Denmark

4.399 kr / måned

2 soveværelser lejlighed af 60.0 m² - Hyggeligt opholdsområde

2 værelser lejlighed på 60m²

Ryesgade 50K, 9000 Aalborg, Denmark

4.410 kr / måned

2 soveværelser lejlighed af 58.0 m² - Hyggeligt opholdsområde

2 værelser lejlighed på 58m²

Herluf Trolles Gade, 9000 Aalborg, Denmark

4.414 kr / måned

Populære boligsøgninger