Oprettet i dag

2 værelser lejlighed på 65m² i København

Koldinggade 13, 2100 København Ø, Denmark

10.235 kr / måned

Lejeperiode: Ubegrænset
Tilgængelig fra: Så hurtigt som muligt

Koldinggade 13-21, Randersgade 61-65

Ejendommen her er beliggende på Koldinggade 28-30 og bygningen blev opført i 1904. Ejendommen er klassisk for området, og står flot og vedligeholdt. Ydermere er der for beboerne afgang til stor fælles gård.Boligerne
Ejendommen består af 17 boliglejemål, hvoraf 3 lejemål er på 130 og 14 lejemål er på 65 m2. Alle lejlighederne vil før genudlejning blive renoveret, og til hvert lejemål følger eget aflukket opbevaringsrum. Det er ikke tilladt at holde husdyr i ejendommen.Området
Ejendommen har en attraktiv beliggenhed på Østerbro i København, i et roligt kvarter mellem Strandboulevarden og Fælledparken. Området er et eftertragtet boligområde, overvejende domineret af etageboligbebyggelser. Fra ejendommen er der kun få minutters gang til gode indkøbs- og transportmuligheder.

Boligtype

lejlighed

Værelser

2

Størrelse

65 m²

Pris

10.235 kr

Lejeperiode

Ubegrænset

Tilgængelig fra

Så hurtigt som muligt

Havn

Ja

Pris pr. m²

157 kr

Kort

Boligannoncen ligger på Koldinggade 13, 2100 København Ø, Denmark

Indlæser kort

Relaterede annoncer i København

1 soveværelse lejlighed af 54.0 m² - Hyggeligt opholdsområde

1 værelse lejlighed på 54m²

Vestre Teglgade 18, 2450 København SV, Denmark

8.188 kr / måned

2 soveværelser lejlighed af 55.0 m² - Hyggeligt opholdsområde

2 værelser lejlighed på 55m²

Jernbane Allé 5A, 2720 Vanløse, Denmark

8.212 kr / måned

Ny
2 soveværelser lejlighed af 53.0 m² - Hyggeligt opholdsområde

2 værelser lejlighed på 53m²

Jernbane Allé 5A, 2720 Vanløse, Denmark

8.216 kr / måned

Populære boligsøgninger