4 værelser lejlighed på 106m² i København

Korfuvej 12, 2300 København S, Denmark

14.959 kr / måned

Lejeperiode: Ubegrænset
Tilgængelig fra: Så hurtigt som muligt

Korfuvej 8-14

Ejendommen er beliggende i et attraktivt område på Amager, tæt på både by og natur. I gåafstand fra ejendommen forefindes butikker, supermarkeder, offentlig transport og rekreative områder. BoligerneEjendommen indeholder 28 boliger med 2, 3 eller 4 værelser, hvoraf størrelserne varierer fra 60 – 106 m2. Alle lejemål vil ved genudlejning være gennemgribende renoveret, således at lejer overtager et lejemål i høj kvalitet.OmrådetKorfuvej er en rolig sidevej med mindre etageejendomme og villaer. Der er kort afstand til indkøbsmuligheder på både Amagerbrogade og Amager Centeret. Kun 15 minutters gang fra ejendommen ligger Metroen, der giver nem adgang til det meste af København og det lækre område ved Amager Strandpark.

Boligtype

lejlighed

Værelser

4

Størrelse

106 m²

Pris

14.959 kr

Lejeperiode

Ubegrænset

Tilgængelig fra

Så hurtigt som muligt

Havn

Ja

Pris pr. m²

141 kr

Kort

Boligannoncen ligger på Korfuvej 12, 2300 København S, Denmark

Indlæser kort

Relaterede annoncer i København

3 soveværelser lejlighed af 80.0 m² - Hyggeligt opholdsområde

3 værelser lejlighed på 80m²

Mosedalvej 9, 2500 Valby, Denmark

12.000 kr / måned

Ny
3 soveværelser lejlighed af 66.0 m² - Hyggeligt opholdsområde

3 værelser lejlighed på 66m²

Vanløse Allé 31, 2720 Vanløse, Denmark

12.001 kr / måned

3 soveværelser lejlighed af 69.0 m² - Hyggeligt opholdsområde

3 værelser lejlighed på 69m²

Dybendalsvej 23, 2720 Vanløse, Denmark

12.013 kr / måned

Populære boligsøgninger