Oprettet i dag

2 værelser lejlighed på 60m² i København

Korfuvej 10, 2300 København S, Denmark

9.165 kr / måned

Lejeperiode: Ubegrænset
Tilgængelig fra: Så hurtigt som muligt

Korfuvej 8-14

Ejendommen er beliggende i et attraktivt område på Amager, tæt på både by og natur. I gåafstand fra ejendommen forefindes butikker, supermarkeder, offentlig transport og rekreative områder. BoligerneEjendommen indeholder 28 boliger med 2, 3 eller 4 værelser, hvoraf størrelserne varierer fra 60 – 106 m2. Alle lejemål vil ved genudlejning være gennemgribende renoveret, således at lejer overtager et lejemål i høj kvalitet.OmrådetKorfuvej er en rolig sidevej med mindre etageejendomme og villaer. Der er kort afstand til indkøbsmuligheder på både Amagerbrogade og Amager Centeret. Kun 15 minutters gang fra ejendommen ligger Metroen, der giver nem adgang til det meste af København og det lækre område ved Amager Strandpark.

Boligtype

lejlighed

Værelser

2

Størrelse

60 m²

Pris

9.165 kr

Lejeperiode

Ubegrænset

Tilgængelig fra

Så hurtigt som muligt

Havn

Ja

Pris pr. m²

153 kr

Kort

Boligannoncen ligger på Korfuvej 10, 2300 København S, Denmark

Indlæser kort

Relaterede annoncer i København

Ny
2 soveværelser lejlighed af 55.0 m² - Hyggeligt opholdsområde

2 værelser lejlighed på 55m²

Ålekistevej 76, 2720 Vanløse, Denmark

7.336 kr / måned

1 soveværelse lejlighed af 42.0 m² - Hyggeligt opholdsområde

1 værelse lejlighed på 42m²

Vestre Teglgade 18, 2450 København SV, Denmark

7.339 kr / måned

2 soveværelser lejlighed af 44.0 m² - Hyggeligt opholdsområde

2 værelser lejlighed på 44m²

Åbakkevej 24, 2720 Vanløse, Denmark

7.354 kr / måned

Populære boligsøgninger