3 værelser lejlighed på 76m² i Vejle

Grejsåvænget 145, 7100 Vejle, Denmark

8.400 kr / måned

Lejeperiode: Ubegrænset
Tilgængelig fra: 15-04-2025

Lækker lejlighed

Moderniseret 3 værelses ledig! Eftertragtet boligkompleks bestående af 6 punkthuse, 3 længehuse og 1 byhus opført i hhv. 2 og 3 etager. Ejendommen er opført i 1992 og består af i alt 84 dejlige lejligheder fordelt i de forskellige huse. Bebyggelsen har smukke lyse facader med mørke murstensbånd og rødt tegltag. De spidse tage giver bebyggelsen et intimt og hyggeligt udseende, der passer godt til det omkringliggende område.Lejligheden er lys og indbydende og står lige klar til dig egen personlige indretning. OmrådetGrejsåparken er perfekt placeret ikke langt fra de hyggelige gågader og Vejle centrum. Ejendommen ligger tæt ved grønne, smukke områder med Grejsåen løbende langs bebyggelsen.Andre vilkårDet gælder for alle nye lejeaftaler, at det ikke er tilladt at ryge i lejemålet. Det skyldes, at udlejer ønsker at minimere rygning på ejendommen og på sigt gøre den røgfri.Der vil i forbindelse med anmodning om leje af boligen, blive fortaget en kreditvurdering af kommende lejer ved anvendelse af CPR-nummer. Det er ikke tilladt at være registreret i RKI, hvis man vil leje en bolig.OBS! Billederne er ikke fra den specifikke bolig.

Boligtype

lejlighed

Værelser

3

Størrelse

76 m²

Pris

8.400 kr

Lejeperiode

Ubegrænset

Tilgængelig fra

15-04-2025

Pris pr. m²

111 kr

Kort

Boligannoncen ligger på Grejsåvænget 145, 7100 Vejle, Denmark

Indlæser kort

Relaterede annoncer i Vejle

2 soveværelser lejlighed af 67.0 m² - Hyggeligt opholdsområde

2 værelser lejlighed på 67m²

Boulevarden, 7100 Vejle, Denmark

6.862 kr / måned

3 soveværelser lejlighed af 73.0 m² - Hyggeligt opholdsområde

3 værelser lejlighed på 73m²

Staldgaardsgade, 7100 Vejle, Denmark

6.995 kr / måned

4 soveværelser lejlighed af 84.0 m² - Hyggeligt opholdsområde

4 værelser lejlighed på 84m²

Finlandsvej, 7100 Vejle, Denmark

7.190 kr / måned

Populære boligsøgninger