3 værelser lejlighed på 85m² i København

Sallingvej 21, 2720 Vanløse, Denmark

12.501 kr / måned

Lejeperiode: Ubegrænset
Tilgængelig fra: 31-07-2020

Sallingvej 21-29 m.fl.

Hyggelig ældre og attraktiv boligejendom i Vanløse.Ejendommen er opført i røde kalksandsten og har et hyggeligt gårdmiljø, hvor der er opsat bænke og borde. God legeplads som deles med naboejendommene. Ejendommen består af 83 lejligheder der på mellem 39 og 119 kvm. fordelt på hhv. 2 - 4 værelser. Derudover 2 erhvervslejemål – begge butikker. Ejendommen er beliggende tæt på villa kvarter og grænsen til Frederiksberg og Godthåbsvej med mange små spændende forretninger og restauranter. Den ligger centralt med gode transportmuligheder til indre by.

Boligtype

lejlighed

Værelser

3

Størrelse

85 m²

Pris

12.501 kr

Lejeperiode

Ubegrænset

Tilgængelig fra

31-07-2020

Pris pr. m²

147 kr

Kort

Boligannoncen ligger på Sallingvej 21, 2720 Vanløse, Denmark

Indlæser kort

Relaterede annoncer i København

3 soveværelser lejlighed af 67.0 m² - Hyggeligt opholdsområde

3 værelser lejlighed på 67m²

Frederiksgårds Allé 26, 2720 Vanløse, Denmark

10.084 kr / måned

Ny
2 soveværelser lejlighed af 65.0 m² - Hyggeligt opholdsområde

2 værelser lejlighed på 65m²

Koldinggade 13, 2100 København Ø, Denmark

10.235 kr / måned

4 soveværelser lejlighed af 58.37 m² - Hyggeligt opholdsområde

4 værelser lejlighed på 58m²

Randersgade 33, 2100 København Ø, Denmark

10.241 kr / måned

Populære boligsøgninger