3 værelser lejlighed på 85m² i København

Sallingvej 29, 2720 Vanløse, Denmark

12.975 kr / måned

Lejeperiode: Ubegrænset
Tilgængelig fra: 28-02-2021

Sallingvej 21-29 m.fl.

Hyggelig ældre og attraktiv boligejendom i Vanløse.Ejendommen er opført i røde kalksandsten og har et hyggeligt gårdmiljø, hvor der er opsat bænke og borde. God legeplads som deles med naboejendommene. Ejendommen består af 83 lejligheder der på mellem 39 og 119 kvm. fordelt på hhv. 2 - 4 værelser. Derudover 2 erhvervslejemål – begge butikker. Ejendommen er beliggende tæt på villa kvarter og grænsen til Frederiksberg og Godthåbsvej med mange små spændende forretninger og restauranter. Den ligger centralt med gode transportmuligheder til indre by.

Boligtype

lejlighed

Værelser

3

Størrelse

85 m²

Pris

12.975 kr

Lejeperiode

Ubegrænset

Tilgængelig fra

28-02-2021

Pris pr. m²

153 kr

Kort

Boligannoncen ligger på Sallingvej 29, 2720 Vanløse, Denmark

Indlæser kort

Relaterede annoncer i København

4 soveværelser lejlighed af 59.87 m² - Hyggeligt opholdsområde

4 værelser lejlighed på 60m²

Købmagergade 28, 1150 København K, Denmark

10.500 kr / måned

4 soveværelser lejlighed af 59.65 m² - Hyggeligt opholdsområde

4 værelser lejlighed på 60m²

Købmagergade 28, 1150 København K, Denmark

10.503 kr / måned

Ny
3 soveværelser lejlighed af 74.0 m² - Hyggeligt opholdsområde

3 værelser lejlighed på 74m²

Hallandsgade 13, 2300 København S, Denmark

10.515 kr / måned

Populære boligsøgninger