Oprettet i dag

3 værelser lejlighed på 110m² i Aalborg

Vesterbro 15, 9000 Aalborg, Denmark

8.695 kr / måned

Lejeperiode: Ubegrænset
Tilgængelig fra: Så hurtigt som muligt

Stor 3 værelses i helt i centrum

Her får du en lys og rummelig 3-værelses lejlighed på 110 m² på attraktive Vesterbro – midt i Aalborg C, hvor byliv, kultur og grønne arealer mødes på bedste vis. Lejligheden er ideel til jer, der ønsker god plads, en stor altan og en bolig med en attraktiv og central beliggenhed.Boligen byder på en stor og indbydende stue med plads til både spiseområde og sofagruppe. Herfra er der direkte udgang til en skøn altan, hvor udelivet kan nydes i rolige rammer midt i byen. Køkkenet er funktionelt indrettet med god skabsplads, stort køle-/fryseskab og opvaskemaskine samt mulighed for en mindre spiseplads.Om hjemmet kan vi fremhæve:To gode og rummelige værelser med fine indretningsmulighederStor og lys stue med direkte udgang til altanFunktionelt køkken med opvaskemaskine og god opbevaringspladsLyst badeværelse med separat bruseniche og god skabspladsElevator i ejendommen, som giver nem adgang til boligenDepotrum, cykelparkering og adgang til fælles vaskeriStor altan med plads til både hygge og udelivOm området:Vesterbro er et af Aalborgs mest attraktive områder, hvor du får det hele indenfor kort afstand. Banegård, indkøb, shopping, restauranter og offentlig transport ligger lige ved hånden, og området summer af liv samtidig med, at der er adgang til grønne og rolige omgivelser tæt på Limfjorden.Kort sagt: En rummelig og lys lejlighed med stor altan og en beliggenhed, der kombinerer byliv, komfort og kvalitet i hjertet af Aalborg.

Boligtype

lejlighed

Værelser

3

Størrelse

110 m²

Pris

8.695 kr

Pris pr. m²

79 kr

Kort

Boligannoncen ligger på Vesterbro 15, 9000 Aalborg, Denmark

Indlæser kort

Relaterede annoncer i Aalborg

3 soveværelser lejlighed af 80.0 m² - Hyggeligt opholdsområde

3 værelser lejlighed på 80m²

Sankelmarksgade, 9000 Aalborg, Denmark

6.976 kr / måned

2 soveværelser lejlighed af 49.0 m² - Hyggeligt opholdsområde

2 værelser lejlighed på 49m²

Åparken 10, 9000 Aalborg, Denmark

6.980 kr / måned

2 soveværelser lejlighed af 44.0 m² - Hyggeligt opholdsområde

2 værelser lejlighed på 44m²

Kong Hans Gade 17K, 9000 Aalborg, Denmark

6.995 kr / måned

Populære boligsøgninger