Oprettet i dag

1 værelse lejlighed på 67m² i Aarhus

Møllehatten 9, 8240 Risskov, Denmark

9.595 kr / måned

Lejeperiode: Ubegrænset
Tilgængelig fra: 15-05-2026

Stor solrig altan

Vil du bo tæt på byen, men med naturen som nabo? så er Brynet i Risskov et godt bud på den perfekte location. Her får du det bedste fra to verdener: kort afstand til studie, indkøb, transport og byliv – og samtidig tæt på skov, strand og smuk natur. Lækkert, moderne køkken med Siemens-hvidevarer (ovn, induktion, opvasker, køl/frys) To rummelige værelser – oplagt som stue og soveværelse eller to separate værelser Direkte adgang til egen altan fra begge rum Pænt badeværelse med kombi vaskemaskine/tørretumbler Depotrum i kælderen Mulighed for privat p-plads i aflåst parkeringskælder (mod betaling) Husdyr – Mindre hunde/katte er tilladt efter aftale Fælles tagterrasse i ejendommen Mulighed for leje af p-plads i p-kælder. Norlys leverer internet og tv i ejendommen, og lejer laver selv aftale herom.

Boligtype

lejlighed

Værelser

1

Størrelse

67 m²

Pris

9.595 kr

Lejeperiode

Ubegrænset

Tilgængelig fra

15-05-2026

Terrasse

Ja

Altan

Ja

Pris pr. m²

143 kr

Kort

Boligannoncen ligger på Møllehatten 9, 8240 Risskov, Denmark

Indlæser kort

Relaterede annoncer i Aarhus

2 soveværelser lejlighed af 54.0 m² - Hyggeligt opholdsområde

2 værelser lejlighed på 54m²

Brassøvej 30, 8240 Risskov, Denmark

7.695 kr / måned

2 soveværelser lejlighed af 60.0 m² - Hyggeligt opholdsområde

2 værelser lejlighed på 60m²

Doris Kæraas Gade 8, 8240 Risskov, Denmark

7.700 kr / måned

2 værelser lejlighed på 60m²

Eya Jensens Gade 9, 8240 Risskov, Denmark

7.700 kr / måned

Populære boligsøgninger