Oprettet i går
Møllehatten 20, 8240 Risskov, Denmark
8.095 kr / måned
Nu er der en mulighed for at få fingrene i en af de attraktive små 2-værelses lejligheder på Møllehatten.Vi udlejer nu en skøn mindre lejlighed i det attraktive Risskov – en af Aarhus’ mest eftertragtede forstæder, tæt på både strand, skov og byliv.Lejligheden er ideel som studiebolig eller til parret.Om boligen Lejligheden er super godt udnyttet med et åbent køkken alrum. Køkkenet er lyst og med alt i hårde hvidevarer.Der er udgang til altan. I forlængelse af alrummet er der et mindre soveværelse. Lækkert badeværelse med hvidt inventar samt kombineret vaske-tørremaskine. Gulvvarme i hele lejligheden.Til lejlighederne hører et depotrum i kælderen. Privat depotrum i kælderenEkstra fordele:Mulighed for privat p-plads i aflåst parkeringskælder – mod merbetaling Husdyr tilladt efter aftale (hund/kat op til 10 kg) Internet og TV via Norlys – ikke inkluderet i lejenAttraktiv indflytningspris.Bemærk: Billederne er fra en anden lejlighed i ejendommen, men materialevalg mm er ens. Vi udlejer ikke til personer registreret i RKI.Vi glæder os til at fremvise denne attraktive lejlighed!
Nu er der en mulighed for at få fingrene i en af de attraktive små 2-værelses lejligheder på Møllehatten.Vi udlejer nu en skøn mindre lejlighed i det attraktive Risskov – en af Aarhus’ mest eftertragtede forstæder, tæt på både strand, skov og byliv.Lejligheden er ideel som studiebolig eller til parret.Om boligen Lejligheden er super godt udnyttet med et åbent køkken alrum. Køkkenet er lyst og med alt i hårde hvidevarer.Der er udgang til altan. I forlængelse af alrummet er der et mindre soveværelse. Lækkert badeværelse med hvidt inventar samt kombineret vaske-tørremaskine.
Gulvvarme i hele lejligheden.Til lejlighederne hører et depotrum i kælderen. Privat depotrum i kælderenEkstra fordele:Mulighed for privat p-plads i aflåst parkeringskælder – mod merbetaling Husdyr tilladt efter aftale (hund/kat op til 10 kg) Internet og TV via Norlys – ikke inkluderet i lejenAttraktiv indflytningspris.Bemærk: Billederne er fra en anden lejlighed i ejendommen, men materialevalg mm er ens. Vi udlejer ikke til personer registreret i RKI.Vi glæder os til at fremvise denne attraktive lejlighed!
Boligtype
lejlighed
Værelser
1
Størrelse
47 m²
Pris
8.095 kr
Lejeperiode
Ubegrænset
Tilgængelig fra
01-06-2026
Husdyr tilladt
Ja
Altan
Ja
Pris pr. m²
172 kr
Boligannoncen ligger på Møllehatten 20, 8240 Risskov, Denmark
Indlæser kort
Relaterede annoncer i Aarhus