Oprettet i dag

2 værelser lejlighed på 70m² i København

Toftegårds Allé 10, 2500 Valby, Denmark

10.184 kr / måned

Lejeperiode: Ubegrænset
Tilgængelig fra: Så hurtigt som muligt

Toftegårds Alle 8-10

En pæn ejendom opført i 1904 i klassisk stil. Facaden vender ud mod Toftegårds Allé, og bagtil er der et større fælles gårdanlæg med tilknyttede parkeringspladser, cykel og barnevognsskure.BoligerneEjendommen består af 14 boliger. Boligerne er hhv. 68 til 88 m2 og et mindre antal på ca. 138 m2. Boligerne har en god rumfordeling. Alle boligerne bliver istandsat ved genudlejning, så du som lejer får en god bolig i høj kvalitet. Boligerne vil ligeledes få tilført altaner, i en god og brugbar størrelse mod gården.OmrådetEjendommens beliggenhed er attraktiv centralt i Valby. Valby har gennemgået byfornyelse gennem de senere år, og mange projekter er enten i gang eller undervejs. Ejendommen er i gå afstand fra Valby Langgade, Søndermarken, Zoologisk Have, Spinderiet samt Valby Station. Derudover er der på selve Toftegårds Allé ligeledes butikker og caféer.

Boligtype

lejlighed

Værelser

2

Størrelse

70 m²

Pris

10.184 kr

Pris pr. m²

145 kr

Kort

Boligannoncen ligger på Toftegårds Allé 10, 2500 Valby, Denmark

Indlæser kort

Relaterede annoncer i København

Ny
1 soveværelse lejlighed af 54.0 m² - Hyggeligt opholdsområde

1 værelse lejlighed på 54m²

Vestre Teglgade 18, 2450 København SV, Denmark

8.188 kr / måned

Ny
2 soveværelser lejlighed af 55.0 m² - Hyggeligt opholdsområde

2 værelser lejlighed på 55m²

Jernbane Allé 5B, 2720 Vanløse, Denmark

8.212 kr / måned

Ny
2 soveværelser lejlighed af 53.0 m² - Hyggeligt opholdsområde

2 værelser lejlighed på 53m²

Jernbane Allé 5A, 2720 Vanløse, Denmark

8.216 kr / måned

Populære boligsøgninger